1 Öğretmen 1 Disiplin #Mimar

Başlangıç Zamanı

2:00

Pazar, Mayıs 7, 2017

Bitiş Zamanı

5:30

Pazar, Mayıs 14, 2017

Adres

Studio-X Istanbul

Etkinlik Özeti

Bir öğretmen bir mimarla oturup bir atölye hazırlasa nasıl olur? Öğretmen Ağı öğretmenlerinden Şirin Giyik ve Herkes İçin Mimarlık Derneği’nden mimarların ortak akılla hazırladıkları atölyede bunun cevabını aradık.

Öğretmenlerin bireysel ve mesleki gelişimleri için beslendikleri ve katkıda bulundukları bir etkileşim ortamı olan Öğretmen Ağı’nda; öğretmenler, fikir ve projeleri etrafında meslektaşlarıyla paylaşımlarda bulunuyor ve üretim yapıyor. Bunun yanı sıra, çeşitli etkinliklerde farklı disiplinlerle bir araya geliyor; ilgi alanlarında, uzmanlarla birlikte derinleşiyor. Öğretmenin inisiyatifinde başlayan ve planlanan 1 Öğretmen 1 Disiplin serisi, öğretmenlerin farklı meslek gruplarıyla deneyimlerini paylaşmasını, fikir alışverişi yapmasını ve bu etkileşimin, yeni bakış açıları kazandırmasını hedefliyor.

1 Öğretmen 1 Disiplin serisinin ilkinde farklı disiplinimiz: “mimarlık” idi. Bir hafta ara ile, iki oturumdan oluşan atölyenin konu başlıkları, şöyle:
– Mimarların çalışma süreçleri: “Mimarlar ne yapar?”
– Mekan ve aidiyet ilişkisi
– “Ortak mekan” nedir, toplumsal ilişkileri nasıl etkiler?
– Ortak mekan tasarımı

7 ve 14 Mayıs tarihlerinde, 14:00-17:30 arasında gerçekleşen iki günlük atölyenin katılım ücreti, Herkes İçin Mimarlık Derneği’ne bağış olmak üzere toplandı. Katılımcılara ikinci günün sonunda bir sertifika verildi.

Tüm katılımcılarımıza, Şirin Giyik’e, ve Herkes için Mimarlık mimarlarına sonsuz teşekkürler!

 

Bir Yorum Bırak